TOP ŽEBŘÍČKY

100 NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH FIREM ČR ZA ROK 2016

 1. ŠKODA AUTO a.s.
 2. ČEZ, a. s.
 3. AGROFERT, a.s.
 4. Energetický a průmyslový holding, a.s.
 5. FOXCONN CZ s.r.o.

100 OBDIVOVANÝCH FIREM ČR 2017

 1. ŠKODA AUTO a.s.
 2. AGROFERT, a.s.
 3. Alza.cz a.s.
 4. ČEZ, a.s.
 5. Kofola ČeskoSlovensko a.s.

NEJLEPŠÍ VÝROČNÍ ZPRÁVY

 1. ČEZ, a.s.
 2. CTP Invest, s.r.o
 3. PPF a.s.
 4. České dráhy, a.s.
 5. DEK a.s.

CZECH STABILITY AWARD

2016 Asseco Central Europe, a.s.
2015 
Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s.
2014 Veba a.s.
2013 Impromat.Int, spol. s r.o.
2012 Seznam.cz a.s.
2011 Deza a.s.
2010 Metrostav a.s.

CZECH TOP 100 FÓRUM JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Po řadě setkání osobností krajů v průmyslových závodech jsme pozvali představitele ekonomiky, regionální a místní správy, škol a dalších institucí Jihomoravského kraje do Znojma, kde se role hostitele ujal ZNOVÍN ZNOJMO se sídlem v Šatově, s.r.o.

Sešli jsme se v prostředí mimořádně atraktivním architektonicky, historicky, kulturně – a jednou snad i ekonomicky. Loucký klášter, jeden z na světě, založil v roce 1190 kníže Konrád II. Ota. Premonstrátům sloužil i přes vyplenění husitskými vojsky až do roku 1784, kdy císař Josef II. v rámci církevních reforem klášter zrušil. Poté zde sídlila továrna na zpracování tabáku, rakouská vojenská akademie a do roku 1993 kasárna.

Přes staletí, kdy do budov a jejich údržby nikdo neinvestoval a jeho předposlední vlastník, město Znojmo, nenašel pro tak obrovský komplex uplatnění, a tudíž ani prostředky na jeho hospodárnou obnovu, vypadá areál aspoň zvenčí stále úchvatně. Dobrou zprávu je, že areál Louckého kláštera byl prohlášen národní kulturní památkou, a že letos konečně budovy koupila soukromá firma, která určitě najde způsob, jak investice do koupi a renovace zhodnotit.

Před ní aspoň jednu pětadvacetinu areálu vlastním několikamiliónovým nákladem vyčistila,  zrenovovala pro uložení lahví vína, podnikovou prodejnu, prostory pro pořádání společenských akcí a muzeum vinařství právě firma ZNOVÍN ZNOJMO se sídlem v Šatově.

 

Generální ředitel Znovínu Znojmo Pavel Vajčner (na snímku uprostřed) začínal ve vinařství od píky. Chlubí se nejen výbornými víny (znovínské růžové letos získalo ve Francii stříbrnou medaili), ale i prvenstvím a úspěšností v lákání turistů k návštěvě regionu. (Stačí se podívat na www.znovin.cz.) Radnici má trochu za zlé, že omezila prostory pro parkování autobusů ve Znojmě a tím i organizovanou hromadnou turistiku.

Místostarosta Znojma Jan Blaha (na snímku vlevo) v diskusi s předsedou CZECH TOP 100 Janem Stružem. Může se pochlubit městem, které péčí radnice i soukromých podnikatelů i majitelů domů za posledních dvacet let rozkvetlo do nebývalé krásy a začíná turistickou přitažlivostí  dohánět i Český Krumlov. Jen na zahraničních veletrzích cestovního ruchu se samo nedokáže prosadit a krajský úřad má jiné priority. Takže hotely obsazují rozhodujícím počtem čeští, moravští a slovenští návštěvníci akcí Znovínu Znojmo, nebo nepřeberných vynikajících kulturních akcí organizovaných neuvěřitelně výkonným městským kulturním zařízením Znojemska Beseda (www.znojemskabeseda.cz) a  kolosálním Hudebním festivalem Znojmo (www.hudbaznojmo.cz)organizovaného místním nadšencem Jiřím Ludvíkem a jeho spolkem. A samozřejmě Znojemského historického vinobraní, letos připraveného na 15.-17. září.

 

Od 14. století dobré pivo vařící znojemský pivovar dojel na poněkud podivnou privatizaci, poslední majitel ho zavřel. Ale protože Znojmo je městem lokálních patriotů, našla se skupina malých podnikavců a vlastními investicemi výrobu piva obnovila. Znojemský městský pivovar a.s. (www.pivovarznojmo.cz) produkuje deset zajímavých druhů piv. Generální ředitel pivovaru Miroslav Harašta (na snímku s mikrofonem) přiznal, že nechtějí se svým produktem expandovat mimo Znojmo. „Znojemské pivo se má pít ve Znojmě!“ řekl. A na otázku, komu jednou budou prodávat akcie pivovaru, řekl jednoznačně: „Výhradně občanům Znojma, aby Znojemský městský pivovar zůstal skutečně znojemským.“

Velvyslanec ČR v Rakousku v letech 2006-2016 Jan Koukal (na snímku vlevo) přijel na setkání s náměty na česko-rakouskou přeshraniční spolupráci…

... a debatovala i vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví České republiky v Rakousku Martina Tauberová.

Diskusi předcházela prohlídka galerie Znovínu Znojmo se stovkami děl na téma víno od předních výtvarníků, kteří Znovín Znojmo navštívili…

...a setkání končilo prohlídkou historických sklepů vyklizených od staletých sutí a odpadků a udržovaných péčí Znovínu Znojmo.

CZECH TOP 100 DĚKUJE ÚČASTNÍKŮM SETKÁNÍ I HOSTITELI, ZNOVÍNU ZNOJMO se sídlem v Šatově s.r.o, jmenovitě generálnímu řediteli Pavlu Vajčnerovi a panu správci Karlu Matulovi, jehož obětavost sahá od organizování a zajišťování přes expedici vína a správu budov po stavbu a úklid. Tak to zkrátka mezi znojemskými vinaři funguje, žádná práce pro firmu a pro víno není omezená pracovní dobou ani funkcí.

Text a foto Antonín Fischer

JAK SE SETKÁNÍ LÍBILO?

Děkuji za setkání ve Znojmě. Bylo to povedené, poučné a příjemné, proto se těším na případnou budoucí spolupráci.

S pozdravem
Mgr. Jan Blaha
místostarosta města Znojma


Hlavní partner

Ve spolupráci s

     Natland Group           Moser      PŘEROST A ŠVORC AUTO                           ACTIVA                                                                                                                                                                                                       RPM                                                                         VŠE              MasterCard                                                                                                  

Mediální partneři

    REUTERS                            Moravske hospodarstvi           Radiozurnal   

Dole vlevo

©2016 CZECHTOP100

Dole napravo

Vytvořilo AVITO.cz, redakční systém pagio.cz | omega network